به زیر سایت  آموزشگاه های آزاد خوش آمدید.
موقعیت : صفحه اصلی > آموزش مجازی > تعاریف و اختصارات  ارتباط با ما|پست الكترونيكي

§     آموزش تلفيقي :  به آموزش هايي گفته مي شود كه بخشي از آن به صورت حضوري
و بخش ديگر از طريق سامانه مديريت يادگيري الكترونيكي ارائه مي شود.

§     آموزش الكترونيكي : آموزشي كه از طريق وب و با استفاده از سامانه  مديريت يادگيري الكترونيكي  براساس استاندارد آموزشي مهارت سازمان ارائه مي شود .

§     کلاس مجازی: محيطي است که در آن کارآموزان و مربيان با هم در تعامل مي باشند . اين محيط به نوعي يک کلاس درس را بوسيله امکاناتي نظير کنفرانس ويدئويي و سيستم هاي چندرسانه اي شبيه سازي مي کنند.

§     کارآموز الکترونیکی: کارآموز الکترونيکي فردي است که به منظور فراگيري مهارت حرفه يا رشته معيني در دوره های مجازی (الکترونیکی) آموزشگاه فني وحرفه اي آزاد ثبت نام نموده و دارای توانمندي و قابلیت  كافي در زمینه کاربری رایانه و اینترنت براي آموزش الكترونيكي باشد.

§         محتوای الکترونیکی: مطالب و مواد آموزشی است که از طریق اینترنت و با استفاده از بستر وب ارایه می شود.

§     سناريوي آموزشي: طراحي روشهاي ياددهي در محتواي آموزشي جهت توليد محتواي الکترونيکي. ارائه سناريو (در صورت لزوم) در قالبي که سازمان تعيين مي نمايد الزامي است.

§         سامانه مدیریت یادگیری : منظور learning management system  یا همان LMS است که سیستمی برای مدیریت ،مستند سازی ،ردیابی و گزارشگیری و ارائه دوره های آموزشی یادگیری الکترونیکی یا برنامه های آموزشی است که دارای سه ابزار مدیریتی،آموزشی و یادگیری می باشد.

§         آئین نامه : منظور آئین نامه نحوه ی تشکیل و اداره ی آموزشگاههای فنی وحرفه ای آزاد مصوب 18/5/85 هیئت محترم وزیران است.

§     ضوابط اجرایی: منظور ضوابط و دستور العمل اجرایی آئین نامه نحوه ی تشکیل و اداره آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد مصوب 14/6/88 است.

§         دفتر: دفتر موسسات کارآموزی آزاد ومشارکتهای مردمی

§         مرکز: مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه ای که آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد تحت نظارت آن فعالیت می نمایند.

§         اداره کل : اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان

§         کارگروه فنی: گروهی متشکل از یک نفر کارشناس رایانه و مسلط بر طراحی وب و شبکه، یک نفرکارشناس(مربی)رشته آموزشی مرتبط، یک نفر مربی فناوری اطلاعات، رئیس اداره موسسات کارآموزی آزاد و یک نفر کارشناس تهیه و تدوین استانداردهای آموزشی از اداره کل

§         كميته نظارت بر آموزشهاي الكترونيكي : کمیته ای که در اداره کل به منظور نظارت بر عملكرد آموزش الکترونیکی آموزشگاههای دارای مجوز اجرای آموزش الکترونیکی تشکیل خواهد شد و متشکل از كارشناس آموزشگاه آزاد مسلط به فناوري اطلاعات، كارشناس واحد بازرسي آموزشگاه آزاد وكارشناس فناوري اطلاعات مسلط به مباحث شبكه و وب می باشد.

بازديدکنندگان اين صفحه: 4360 | بازديدکنندگان امروز : 106 | کل بازديدکنندگان : 3791751 | زمان بارگزاري صفحه: 0/5313

ثانيه